CZYM JEST BEST HACKS?

 • Wydarzenie: BEST Hacks
 • Edycja: III
 • Lokalizacja: Wrocław

Rozwiązywanie globalnych problemów za pomocą kodowania. Czemu nie?

BEST Hacks to konkurs programistyczny, wykraczający poza tematykę stricte powiązaną z branżą IT, skupiając się na rozwiązywaniu obecnych, globalnie występujących problemach na świecie w kontekście środowiska, gospodarki czy społeczeństwa. Tematem tegorocznej edycji są Smart Cities. Wierzymy, że za pomocą umiejętności studentów z Politechniki Wrocławskiej i pomocy specjalistów z branży - wspólnie jesteśmy w stanie zmieniać świat na lepsze i znajdywać rozwiązania w oparciu o realne dane.

Weź udział w BEST Hacks i podejmij to wyzwanie!

Jeśli szukasz osób do swojej drużyny lub chcesz do jakiejś dołączyć to napisz do nas na naszym fanpage'u na Facebooku, a postaramy się pomóc.

Poprzednie edycje

II - 2021

Druga edycja BEST Hacks odbyła się w dniach 15-16 października 2021 roku w formie zdalnej. Wzięło w niej udział ponad 80 studentów Politechniki Wrocławskiej, a tematem przewodnim było Healthcare. Uczestnicy mieli 24 godziny aby przygotować aplikację, bazę danych czy wykorzystać uczenie maszynowe, aby jak najlepiej móc zaimplementować oraz zaprezentować swój pomysł. Również w ramach naszego Hackathonu odbywały się warsztaty oraz prelekcje związane z tematem głównym, zarządzaniem czasem oraz karierą w IT.

I - 2020

Pierwsza edycja konkursu programistycznego BEST Hacks odbyła się w formie online, a jej tematem była Emisja Gazów Cieplarnianych i Zanieczyszczenie Powietrza. Uczestnicy mieli 24 godziny na zapoznanie się z zadaniem oraz stworzenie najlepszego rozwiązania tego problemu. Udział wzięło ponad 70 studentów z Politechniki Wrocławskiej, a mentorami byli przedstawiciele firm takich jak VM.PL i Credit Suisse oraz organizacji studenckich/kół naukowych - Solvro i CodersCrev. W ramach projektu odbywały się również prelekcje związane z tematem przewodnim jak i światem IT oraz wywiady z uczestnikami i mentorami.

Harmonogram warsztatów

 • 18.10.2022 - wtorek

  18:00

  Unit8 - Big Data - Apache Spark

  Opowiemy czym jest Spark, jak współpracują ze sobą jego liczne elementy oraz jak efektywnie przeprowadzane jest równoległe przetwarzanie danych.
  Następnie razem przejdziemy przez proces instalacji tłumacząc czego dotyczą poszczególne etapy, aby ostatecznie korzystając z przyjaznego Pythonowego interfejsu - PySpark, dokonać przykładowych operacji przetwarzania danych.

 • 20.10.2022 - czwartek

  19:00

  Akamai - Narzędzia Big Data

 • 27.10.2022 - czwartek

  VM.pl - Monitoring aplikacji w 60 minut

18.10.2022

wtorek

Unit8

Big Data - Apache Spark
18:00

20.10.2022

czwartek

Akamai

Narzędzia Big Data w Akamai
19:00

27.10.2022

czwartek

VM.pl

Monitoring aplikacji w 60 minut

Sponsor główny

Sponsorzy wydarzenia

Główny sponsor nagród

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy merytoryczni

Współpracujemy z

Partnerzy wydarzenia

Organizatorzy BHC

Regulamin wydarzenia